fbpx

Yhteystiedot

Käyntiosoite:
Torikatu 18, 1krs
90100 Oulu

email: Oulu2026@ouka.fi

Sähköpostit muotoa etunimi.sukunimi@oulu2026.eu

Hankkeiden sähköpostit muotoa etunimi.sukunimi@ouka.fi

Piia Rantala-Korhonen

Piia Rantala-Korhonen

Toimitusjohtaja

044 703 1116

Samu Forsblom

Samu Forsblom

Ohjelmajohtaja

044 703 7558

Mika Vierimaa

Mika Vierimaa

Hallintopäällikkö

040 167 6827

Annu Höttönen

Annu Höttönen

Viestintä- ja markkinointipäällikkö

044 703 4021

Heli Metsäpelto

Heli Metsäpelto

Yhteisöpäällikkö

044 703 7554

Henri Turunen

Henri Turunen

Vastaava tuottaja

040 621 2015

Asta Salomaa

Asta Salomaa

Tuottaja

040 159 1374

Päivi Poikela

Päivi Poikela

Talousasiantuntija

040 505 1308

Heikki Myllylahti

Heikki Myllylahti

Tuottaja

040 505 3576

Anna Huovinen

Anna Huovinen

Digitaalisen viestinnän asiantuntija

0405061548

Inka Hyvönen

Inka Hyvönen

Tuottaja

040 505 9738

Henna Rautio

Henna Rautio

Tuottaja

040 505 7819

Oulu2026 toimintaa tukevat hanketyöntekijät

Atte P. Karjalainen

Atte P. Karjalainen

Projektipäällikkö, DigiCult-hanke

040 559 2485,
huom. sähköposti atte.p.karjalainen@ouka.fi

Sanni Harju-Nikula

Sanni Harju-Nikula

Digituottaja, DigiCult-hanke

040 158 3029
Sähköposti sanni.harju-nikula@ouka.fi

Olli Rantala

Olli Rantala

Projektipäällikko, TechArt-hanke

044 703 7559
Sähköposti olli.rantala@ouka.fi

Liisa Ronkainen

Liisa Ronkainen

Projektipäällikkö, Kulttuurin elämysoppaat -hanke

040 3546 873
Sähköposti liisa.ronkainen@ouka.fi

Elina Arola

Elina Arola

Palvelumuotoiluvalmentaja, Kulttuurin elämysoppaat -hanke

040 3534 034
Sähköposti elina.arola@ouka.fi